Strawberry Pudding · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Откријте хранлив овошен десерт и ужинка! Содржи протеини колку три големи јајца за помалку од 100 калории. Со 18 грама премиум протеин по порција, инстант миксот за подготовка на пудинг, мус или милкшејк со вкус на јагода е богат со протеини за да Ви помогнат да го намалите апетитот можеби додека следите некоја програмата за слабеење.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 2.9г јагленохидрати 

Нето тежина: 196г

1,300 ден

На залиха

SKU: 000252 Категории: , Ознака:

Опис на производот: Пудинг на јагода, мус на милкшејк. Инстант високо-протеинска мешавина за пудинг со вкус на јагода, ладен пијалок или мус, со засладувачи.
Состав: протеин од млечен протеин (лецитин од сончоглед); згуснувачи: натриум карбоксиметилцелулоза, микрокристална целулоза, модифицирана целулоза; подготовка на растително масло (рафинирано палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечни протеини, анти стврднувачко средство: силициум диоксид); киселини: лимонска киселина, јаболкова киселина; стабилизатор: калиум фосфат; сол; вкусови (млеко); регулатори на киселост: магнезиум оксид, калиум цитрат, калциум карбонат; бои: црвена цвекло, куркумин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам; јагода во прав (0,42%); метионин.
Алергени: млеко (видете со задебелени букви). Произведени на опрема што преработува соја и јајца.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (48g)
KJ / Kcal1574kj/ 372кал409kJ/ 97кал
Масти4.6г1.2г
– Од кои заситени масти2.3г0.6г
Јагленихидрати11.2г2.9г
– Од кои шеќер1.3г
- Од кои скроб6.2г1.6г
Диететски влакна4.6г1.2г
Протеин69.2г18г
Сол1.88г0.49г
Калциум825215