Chocolate Pudding · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Консумацијата на чоколаден пудинг секоја година се зголемува за 24% на светско ниво. Несомнено е омилен десерт на многу луѓе, па затоа нутриционистите дојдоа до идеално решение: протеински пудинг ем чоколаден ем со само 2,6г јаглехидрати (1,2г шеќери) на порција, па дури збогатен со фибри и со 210мг калциум. Од инстант миксот за пудинг исто така може да направите мус или милкшејк.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 2.6г јагленохидрати 

1,400 ден

На залиха

SKU: 000215 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини, какао во прав, (соја лецитин)(14,2%), згуснувачи: карбоксиметил целулоза, целулоза,скроб,сол, подготовка на растителни масти: рафинирано палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини,стабилизатор: пентаодиум трифосфат, антистврднувачки средства: силициум диоксид,засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам, ароими (млеко, глутен), антистврднувачки средства: силициум диоксид, средство за корегирање на киселост: магнезиум оксид, емулгатор: соја лецитин.
Алергени: млеко, глутен и соја.

Алергени

Без Глутен, Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Без додаден шеќер

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (48g)
KJ / Kcal1533kj/ 363кал398kJ/ 94кал
Масти3.5г0.9г
– Од кои заситени масти1.5г0.4г
Јагленихидрати10г2.6г
– Од кој шеќер4.6г1.2г
- Од кои скроб5.4г1.4г
Диететски влакна6.9г1.8г
Протеин69.3г18г
Сол1.88г0.49г
Калциум810210