High protein rice

Високо-протеински ориз со висок процент на хранливи влакна и намалени шеќери.Погодно за вегетаријанци.

1,300 ден

На залиха

1 кутија содржи 7 оброци.
Состојки: растителни протеини(соја); дурум семолина(глутен); белка од јајце; арапска гума; моно и диглицериди; влакна од бамбус.
Алергени: содржи јајце, соја и глутен.Произведено на опрема што обработува млеко, сенф, целер и сулфити.
Средни нутритивни вредности на 1 пакување (50,0гр):
Енергија:168kcal/710kJ
Масти 1,7гр
-од кои заситени масни киселини 0,9гр
Јаглени хидрати 6,4гр
-од кои шеќери 0,2гр
-од кои скроб 6,2гр
Влакна 3,5гр
Протеин 30,0гр
Сол 0,90гр
Внимание:Пијте повеќе течности секој ден.Да не се користи како единствен извор на исхрана.

Бренд

Јаглехидрати

Над 5 g

Шеќери

Под 2 g

Калории

Над 100 kcal

Атрибути

Богат со диететски влакна, Вегеријански