Bottle Chocolate & Caramel Cold drink

Најдобрата опција за сите кои сакаат чоколадо! Инстант протеински микс сега и во шише кое може да се понесе секаде со себе. Има ли подобро од ладен и освежителен пијалок со вкус на чоколадо и карамела кој содржи дури 20 грама премиум протеин? А за да биде уште подобар, на едно шише има само 0,5г шеќери. Кога и да ви се пие нешто чоколадно, ова е идеалното решение за Вас.

  • погодни за вегетаријанци
  • погодни за спортисти
  • без глутен, без гмо
  • погодни за кето исхрана

На порција содржи 20г протеини, а 2.3г јагленохидрати 

Нето тежина: 25.5г

190 ден

На залиха

Состав: Ладен пијалак со вкус на чоколадо и карамела. Инстант високо-протеинска мешавина со шеќер и засладувачи. Намалени шеќери. Без глутен. Погодно за Вегетаријанци.
Состав: Млечни протеини (лецитин од сончоглед); какао во прав (лецитин од сончоглед) (8,3%); подготовка од растителни масти (палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечен протеин, анти-стврднувачко средство: силициум диоксид); вкусови (млеко); малтодекстрин; сол; згуснувачи: микрокристална целулоза и натриум карбокси метил целулоза, карагенан; регулатор на киселост: калциум карбонат; олигофруктоза; метионин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам.
Алергени: млеко. Произведено на опрема што процесира јајца и соја.

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (30g)
KJ / Kcal1620kj/ 394кал486kJ/ 115кал
Масти8.6г2.6г
– Од кои заситени масти4.6г1.4г
Јагленихидрати7.8г2.3г
– Од кој шеќер1.7г0.5г
- Од кои скроб6.1г1.8г
Диететски влакна4.3г1.3г
Протеин66.8г20г
Сол2.5г0.75г