Bottle Peach Mango Protein & collagen cold drink

Најдобрата опција за сите кои сакаат да пијат сокови! Инстант протеински микс сега и во шише кое може да се понесе секаде со себе. Има ли подобро од ладен и освежителен пијалок со вкус на праска и манго кој содржи дури 20 грама премиум Веј протеин изолат? А за да биде уште подобар, додаден е и колаген што дава многу придобивки. Кога и да ви се пие сок а исто така ако сте и гладни, ова е идеалното решение за Вас.

  • погодни за вегетаријанци
  • погодни за спортисти
  • без глутен, без гмо
  • погодни за кето исхрана

На порција содржи 20г протеини, а 0.9г јагленохидрати 

Нето тежина: 25.5г

190 ден

На залиха

Опис на производот: WPI Ладен пијалок со вкус на манго и праска со колаген. WPI високо протеинска инстант мешавина, со засладувачи. Без глутен. Намалени шеќери. Без палмино масло. Состав: изолат од протеин од сурутка (млеко) (лецитин сончоглед Е322); хидролизиран колаген (говедски); регулатори на киселост: лимонска киселина Е330, калиум цитрат Е332, јаболкова киселина Е296, калциум карбонат Е170; вкусови (млеко); бои: бета-каротен Е160а, црвено цвекло Е162, куркумин Е100; Л-хистидин засладувачи: сукралоза Е955, калиум ацесулфам Е950.
Алергени: содржи млеко. Произведено на опрема што процесира јајца и соја.

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (25.5g)
KJ / Kcal1434kj/ 338кал365kJ/ 86кал
Масти0.9г0.2г
– Од кои заситени масти0.3г0.1г
Јагленихидрати0.9г
– Од кој шеќер1.3г0.3г
- Од кои скроб2.7г0.6г
Диететски влакна0.2г0.05г
Протеин78.3г20г
Сол0.87г0.22г