Bottle iced cappuccino cold drink

Инстант високопротеински прашок за пијалок со вкус на ладно капучино. Совршен избор за освежителен пијалок на лето, додека уживате на плажа, со кој ќе весете дури 20гр протеин, а само 1гр шеќери.

  • погодни за вегетаријанци
  • погодни за спортисти
  • без глутен
  • погодни за кето исхрана

190 ден

На залиха

SKU: 000295 Категории: , Ознака:

Состав: Млечен протеин (емулгатор: сончоглед лецитин Е322); инстант кафе во прав (7,6%); вкусови ; зеленчук подготовка на масло (сончогледово масло, гликозен сируп, млечни протеини, естри на лимонска киселина на моно- и диглицериди од масни киселини Е472, антиоксиданси: сончоглед лецитин Е322, аскорбил палмитат Е304, богат со токоферол екстракт Е306, аскорбинска киселина Е300); какао во прав (алкализирано со калиум карбонати E501, сончоглед лецитин E322); сол; згуснувачи: гуарска гума E412, ксантанска гума E415; регулатор на киселост: калциум карбонат Е170; засладувачи: калиум ацесулфам Е950, сукралоза Е955.

Средни нутритивни вредности на порција (29,4гр) 1 шише:
Енергија 101 kcal/ 430kJ; масти 0,8гр (од кои заситени масни киселини 0,3гр); јаглехидрати 3,2гр (од кои шеќери 1,0гр од кои скроб 2,2гр); диететски влакна 0,7гр; протеин 20гр; сол 0,27гр.

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Шеќери

Под 2 g