Bottle Pineapple Cold drink

Најдобрата опција за сите кои сакаат да пијат сокови! Инстант протеински микс сега и во шише кое може да се понесе секаде со себе. Има ли подобро од ладен и освежителен пијалок со вкус на ананас кој содржи дури 20 грама премиум Веј протеин изолат? А за да биде уште подобар, додаден е и колаген што дава многу придобивки. Кога и да ви се пие сок а исто така ако сте и гладни, ова е идеалното решение за Вас.

  • погодни за вегетаријанци
  • погодни за спортисти
  • без глутен, без гмо
  • погодни за кето исхрана

На порција содржи 20г протеини, а 0.5г јагленохидрати 

Нето тежина: 25.5г

190 ден

На залиха

SKU: 000241 Категории: , Ознака:

Состав: WPI Ладен пијалок со вкус на ананас со колаген. Инстант високо-протеински микс, со засладувачи. Без глутен. Состав: протеин од сурутка изолат (млеко) (сончогледов лецитин); хидролизиран колаген; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина, калиум цитрат; вкусови (соја); бои: бета каротен, куркумин; Л-хистидин; сол; згуснувач: скроб; засладувач: сукралоза.
Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на опрема што процесира јајца.

Бренд

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (25.5g)
KJ / Kcal1388kj/ 327кал354kJ/ 84кал
Масти0.6г0.15г
– Од кои заситени масти0.05г0.02г
Јагленихидрати0.5г
– Од кој шеќер1.1г0.3г
- Од кои скроб0.9г0.2г
Диететски влакна0.1г0.03г
Протеин78.3г20г
Сол1.04г0.27г