Wafer Chunk

Богато со фибри, со намалени шеќери.

170 ден

На залиха

Нето тежина: 48,7гр.

Состојки: мешавина протеински прав (млечни протеини, хидролизиран желатин); растителни масла (палмово масло, палмово кернел масло,масло од шеа, сончогледово масло); полидекстроза; збогатено пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); какао во прав; емулгатор (соен лецитин, моно-диглицериди); маса од какао; ароми; растителни протеини; влакна од бамбус; пченкарно брашно; сојно брашно; обезмастено какао во прав; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам; агент за подигање: натриум бикарбонат; сол.
Алергени:млеко,пченица (глутен) и соја. Производена на опрема што обработува јадкасти плодови кои растат на дрво.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (70g)
KJ / Kcal1943kj/ 468кал944kJ/ 228кал
Масти28.8г14г
– Од кои заситени масти25г12.2г
Јагленихидрати12г5.8г
– Од кој шеќер5.5г2.7г
- Од кои скроб 6.5г3.1г
Диететски влакна23г11.2г
Протеин28.8г14г
Сол0.30г0.15г