Vanilla Pudding · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

За задоволувачки десерт со многу вкус и малку калории, пробајте го пудингот од ванила. Оваа инстант високо-протеинска мешавина за пудинг, мус или милкшејк можете да ја уживате како одличен задоволувач на благо во  кетогена диета поради високото количество на протеини, а малку јаглехидрати и шеќери. Овој пудинг за да е уште подобар содржи и 215мг калциум на порција.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 2.1г јагленохидрати 

Нето тежина: 192.5г

1,260 ден

На залиха

SKU: 000204 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини (сончогледов лецитин); згуснувачи: карбоксиметилцелулоза, целулозна гума за џвакање, скроб; подготовка на растителни масти(рафинирано палмово масло, сируп на глукоза, протеин од млеко, средство за слободна текција, силициумдиоксид);вкусови; засладувачи: аспартам (содржина фенилаланин), калиум ацесулфам; сол; агент за корекција на киселост; магнезиум оксид; ванила во прав (0,167%); боја: бетакаротен.
Алергенси: Содржи млеко. Произведено на опрема што обработува јајце и соја.

Алергени

Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Богат со диететски влакна, Вегеријански

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1551kj/ 366кал372kJ/88кал
Масти2.5г0.6г
– Од кои заситени масти1.3г0.3г
Јагленихидрати8.8г2.1г
– Од кој шеќер5.4г1.3г
- Од кои скроб 3.4г0.8г
Диететски влакна4.2г1.0г
Протеин75г18г
Сол1.38g0.33г
Калциум895мг215мг