10%

Vanilla Pudding · 7 pcs

Инстант високо-протеински микс со намалени шеќери.

880 ден

На залиха

Нето тежина на 1 кесичка: 24гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состојки: млечни протеини (сончогледов лецитин); згуснувачи: карбоксиметилцелулоза, целулозна гума за џвакање, скроб; подготовка на растителни масти(рафинирано палмово масло, сируп на глукоза, протеин од млеко, средство за слободна текција, силициумдиоксид);вкусови; засладувачи: аспартам (содржина фенилаланин), калиум ацесулфам; сол; агент за корекција на киселост; магнезиум оксид; ванила во прав (0,167%); боја: бетакаротен.
Алергенси: Содржи млеко. Произведено на опрема што обработува јајце и соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1551kj/ 366кал372kJ/88кал
Масти2.5г0.6г
– Од кои заситени масти1.3г0.3г
Јагленихидрати8.8г2.1г
– Од кој шеќер5.4г1.3г
- Од кои скроб 3.4г0.8г
Диететски влакна4.2г1.0г
Протеин75г18г
Сол1.38g0.33г
Калциум895мг215мг