VANILLA FLAVOURED CRISPY FLAKES

Инстант високопротеински ванила корнфлекс. Богат со диететски влакна, нема додадено шеќери. Брз вкусен  протеински доручок со вкус на ванила и 18гр протеин, кој ќе ви овозможи да бидете сити во наредните 2 часа.

1,260 ден

На залиха

Состав: млечни протеини; соја протеин; тапиока скроб и компир скроб; соја влакна;
снегулки од компир; вкусови (млеко); сол; емулгатор: соја лецитин, засладувач: сукралоза. Алергени: млеко и
соја.

Средни нутритивни вредности на порција ( 27,5гр) 1 кесичка: 398kJ, 94 kcal, масти 0,3 гр (од кои заситени
масти 0,17 гр); јаглени хидрати 3,7гр (од кои шеќери 1,8 гр; од кои скроб 1,9 гр); влакна 2,2гр; протеини 18 гр; сол
0,50 гр.