Vanilla Cookies · AbsoBAR

Веган бар без адитиви, лактоза и глутен. Low Sugar

Богато со фибри и протеини (од грашок и ориз).

160 ден

На залиха

SKU: 000157 Категории: , Ознака:

Нето Тежина: 40гр.

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15 (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; какао бисквита (брашно од ориз, засладувач (малтиол), скроб од пченка, палмина маст, какао во прав, брашно од пченка, инулин, рафинирано сонлогледово масло, средства за подигнување: натриум карбонати, згуснувач: ксантанова гума, сол, емулгатор: сончоглед лецитин, ароми); навлажнувач: глицерол; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто-олигосахариди е извор на гликоза.

Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1645kJ / 393кал658kJ / 157кал
Масти19.6г7.9г
– Од кои заситени масти3.2г
Јагленихидрати19.2г7.7г
– Од кој шеќер4.9г1.6г
- Од кои полиоли 8.5г3.4г
Диететски влакна23.5г9.4g
Протеин26.6г10.6г
Сол0.58г0.23г