Vanilla cookie

Овие прекрасни бисквит колачиња со крем се веројатно највкусните колачиња натоварени со 42 грама протеин на 100 грама. Протеинска закуска едноставна да ја понесете со себе каде и да одите бидејќи може да Ви се најде во секоја пригода. Покрај високото количество на протеини, ова колаче се издвојува и по екстремно нискиот содржај на јаглехидрати, односно има само 0,2г шеќери.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 6г протеини, а 1.7г јагленохидрати 

Нето тежина: 14.25г

75 ден

На залиха

SKU: 000150 Категории: ,

Состав: протеински микс (хидролизиран желатин; млечни протеини; растителни протеини (соја); белка од јајце во прав); засладувач: малтиол, еритрит, сукралоза; палмино масло; путер (млеко); олигофруктоза; какао маса; полидектроза; емулгатори: соја лецитин, моно и диглицериди, диецетил винска киселина естри на моноглицериди (DATEM),вкусови (млеко); згуснувачи:скроб; какао во прав; регулатори на киселост: гликолактон; подигнувачки агенси: натриум бикарбонат; растителни влакна; матеница во прав (млеко).
Алергени:содржи јајца,млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат лупин,сулфити и јадкасти плодови.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (14.25g)
KJ / Kcal1900kj/ 457кал269kJ/ 65кал
Масти25г3.5г
– Од кои заситени масти15г2.1г
Јагленихидрати12г1.7г
– Од кој шеќер1.2г0.2г
- Од кои полиоли7.8г1.1г
- Од кои скроб 0.4г
Диететски влакна14г
Протеин42г
Сол1.12г0.16г