VANILLA · COCONUT ABSO MOVE

Abso MOVE BAR е специјалитет за барчиња! Веганско протеинско парче наросено со кокос е идеалното решение! Ако досега засладувачите ве држеа подалеку од протеински барчиња, ОВА е деликатесот за вас! Не содржи засладувач, но содржи витамин Ц и антиоксиданси. (За зачувување, ние користиме природен екстракт од рузмарин, кој е одличен извор на антиоксиданси. Нема да го почувствувате вкусот, само долгорочниот позитивен ефект.)

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 35г

85 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Опис на производот:Високо-протеински бар. Без глутен. Без ГМО. Состав: веганска протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз), мешавина од шеќер и сируп (сируп фруктоза-гликоза, суров кафеав шеќер од трска), темна облога RSPO сертифицирано (шеќерна трска, растителни масти (палмово јадро, палмово, шеа), какао во прав со намалени масти (15%), емулгатор (лецитин), природна арома), соен лецитин, масло од семе од репка, сушен кокос, ароми, антиоксидант: екстракт од рузмарин, Витамин Ц (аскорбинска киселина). Овој производ е направен од нехидрогенизирани растителни масти. Алергени: може да содржи траги од јатки, кикирики, сусам и млеко.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (35g)
KJ / Kcal1864kJ / 444кал652kJ / 155.3кал
Масти18.4г6.4г
– Од кои заситени масти6.8г2.4г
Јагленихидрати32.4г11.3г
– Од кој шеќер24г8.5г
Диететски влакна0.8г0.3г
Протеин33г11.5г
Сол0.52г0.18г
Витамин Ц114мг40мг