Urban Nutrition, Goat Powder Protein 500gr.

Моќен козји протеин, произведен од највалитетно Холандско козјо млеко. Без ГМО, без глутен, нема додадено хормони, нема стероиди, нема антибиотици, нема додадено шеќри, без соја. Протеинот е добиен од млеко, а не од сурутка.

2,290 ден

Категории: ,

Козјиот протеин помага за: хранење на вашите мускулни влакна додека спиете, има високо ниво на важни амино киселини, многу лесно сварливо и помалку алергентно, совршена основа за да креирате шејкови, смути и рецепти.

Состав:Моќните козји протеински прашоци се произведуваат од 99% холандско свежо козјо млеко плус 1% од втората генерација на стевиа.

Нутритивни вредности на порција 20гр:
Енергија: 70kcal/290kJ
Масти: 0,24гр
од кои заситени масни киселини: 0,12гр
јагленихидрати: 4,8гр
од кои лактоза: 4,16гр
од кои шеќери: 0гр
сол: 0,34гр
протеин: 13гр.

Алергени

Без Глутен, Без Соја

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Со стевија

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g