UNICORN DREAMS LOHILO

Газиран енергетски пијалок без шеќер со колаген со вкус на слатки плодови и бобинки со кофеин, витамин C и цинк.

150 ден

На залиха

SKU: 000233 Категорија: Ознака:

Нето количина: 330ml.

Состав: газирана вода, колаген (бовин со потекло од ЕУ), киселина (аксорбинска киселина е296), хијлуронска киселина (0,03%), додатоци за вкус, природен кофеин, цинк цитрат, засладувач (сукралоза е950), екстрат од црн морков, боја (е131), конзерванси (калиум сорбат, е211).

Нутритивни вредности

 на 100млна 1 ПОРЦИЈА (330мл)
KJ / Kcal42kj/ 10кал138kJ/ 33кал
Масти
– Од кои заситени масти
Јагленихидрати
– Од кој шеќер
Диететски влакна
Протеин1.5г
Сол0,01г0.03г
Витамин Ц25mg83mg
Цинк3mg10mg