Tortilla Cheddar Cheese Chips

Чипс со само 0,2г шеќери. Уживај во безгрижно грицкање.
Извор на фибри.

155 ден

На залиха

Нето тежина: 25гр.

Состав: Чипс (концентрат на протеини од соја, тапиока скроб и скроб од компир, влакна (соја), снегулки од компир, сол, соја лецитин); сончогледово масло; вкусови (млеко); млечни протеини.
Алегрени: Содржи соја и млеко. Произведено на опрема што обработува глутен, целер, јајца, сенф и сулфити.

Нутритивни вредности на 25гр (по порција)

Калории 96
Масти 2,6гр
Јагленихидрати 4,9гр
Протеини 11,2гр