THE REAL HILIFE CRACKER ORIGINAL TASTE – 500 GR

Low-Carb food! Вкусни протеински печени крекери полни со семиња (здрави масти и диететски влакна) кои даваат енергија и ситост!

Напомена: Имајте во предвид дека крекерите ги има еднаш неделно во продажба. Тазе и свежи. Количините кои стигнуваат се стриктно резервирани т.е нарачани, нема одвишок.

600 ден

На залиха

Категорија:

Семенки од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец. Содржи глутен (житарки), сусам и млеко. Може да содржи траги од соја, лупин, јајца, јаткасто овошје, кикирики и сенф.

Нутритивни вредности:
во 100g:

Енергија 2074 kJ / 499 kcal
масти 32.6 g
– од кои заситени 5.26 g
Јаглехидрати 17.9 g
-од кои шеќери 4.0 g
диетални влакна 12.8 g
протеини 27.0 g
сол (натриум х 2.5) 1.1 g

Нутритивни вредности:
во 25g (порција):

масти 8.2 g
Јаглехидрати 4,5 g
-од кои шеќери 1 g
диетални влакна 3.2 g
протеини 6.8 g