THE REAL HILIFE CRACKER ITALIAN TASTE – 500 GR

Low-Carb food! Italian Taste протеински печени крекери полни со семиња (здрави масти и диететски влакна) кои даваат енергија и ситост!

Напомена: Имајте во предвид дека крекерите ги има еднаш неделно во продажба. Тазе и свежи. Количините кои стигнуваат се стриктно резервирани т.е нарачани, нема одвишок.

600 ден

Само 1 останати во залиха

Категорија:

Состав: Семе од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец, зачин ( домат, лук, црвен пипер, коријандер, кромид, оригано, босилек, црн пипер,
куркума, пиперка, средство против стврднување: силициум диоксид).
Содржи глутен (житарки), сусам и млеко (лактоза). Може да содржи трагови од јајца, соја, целер,
јаткасто овошје, кикирики и сенф.

Нутритивни вредности на 100гр:
Енергија 2063kJ/496kcal
Масти 32,2гр
од кои заситени масни киселини 5,18гр
Јаглехидрати 18,11гр
од кои шеќери 3,9гр
Диетални влакна 12,62гр
Протеин 27,2гр
Сол 2,1гр

Нутритивни вредности на порција 25гр:
Масти 8,1гр
Јагленихидрати 4,5гр
од кои шеќери 1гр
Влакна 3,2гр
Протеин 6,8гр