The Real HiLife Cracker 70gr.

Low-Carb food! Вкусни протеински печени крекери полни со семиња (здрави масти и диететски влакна) кои даваат енергија и ситост!

105 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Семенки од сончоглед, ленено семе, пченичен глутен, овесни снегулки, сусам, дехидриран гликозен сируп, пченични трици, палмина маст во прав (палмино масло, гликозен сируп, млечни протеини), млечни протеини, пченичен скроб, јачменово сладно брашно, масло од канола, сол, гликоза, дехидрирано ‘ржано кисело тесто, екстракт од квасец. Содржи глутен (житарки), сусам и млеко. Може да содржи траги од соја, лупин, јајца, јаткасто овошје, кикирики и сенф.

Нутритивни вредности:
во 100g:

Енергија 2074 kJ / 499 kcal
масти 32.6 g
– од кои заситени 5.26 g
Јаглехидрати 17.9 g
-од кои шеќери 4.0 g
диетални влакна 12.8 g
протеини 27.0 g
сол (натриум х 2.5) 1.1 g

Нутритивни вредности:
во 25g (порција):

масти 8.2 g
Јаглехидрати 4,5 g
-од кои шеќери 1 g
диетални влакна 3.2 g
протеини 6.8 g

Бренд

Атрибути

Богат со диететски влакна

Јаглехидрати

Под 5 g

Шеќери

Под 2 g