Strawberry Jam · Guilt Free

Повторно ставање на џемот на вашето мени за оние кои го сакаат, но го избегнуваат поради високите калории/шеќер. Дали знаевте дека нашите џемови содржат 85% помалку калории. Сега можете да уживате во џем кој има добар вкус со помалку калории, шеќер, јаглехидрати, маснотии

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи само 3г јагленохидрати 

Нето тежина: 200гр.

440 ден

Состав: јагоди (70%); засладувач: малтиол; згуснувач: пектин; регулатор на киселост: лимонска киселина; антиоксиданти: сорбинска киселина.
Алергенси: нема алергенси. Произведено на опрема на која се процесира млеко и соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (10g)
KJ / Kcal399kj/ 95кал40kJ/ 10кал
Масти0.5г0.05г
– Од кои заситени масти0.2г0.02г
Јагленихидрати29.7г
– Од кој шеќер6.1г0.6г
- Од кој полиоли20.5г2.1г
- Од кои скроб 3.1г0.3г
Диететски влакна1.5г0.15г
Протеин0.4г0.04г
Сол0.2g0.02г