Strawberry Crunch Bars · 7 pcs

DietiSnack баровите со вкус на јагода се специјално дизајнирани за да го оптимизира вашиот план за исхрана. Нејзината гарантирана содржина на протеини (15г по бар) придонесува за зголемување на мускулната маса. Овие протеински барови се вкусни за оние кои се во потрага по секојдневни закуски богати со протеини. Со 11,9г фибри и само 4,9г јаглехидрати, не можете да погрешите! Со 15г протеин по бар и ниско количество шеќер, тоа е најдобриот начин да го зголемите внесот на протеини секој ден.

1,295 ден

На залиха

SKU: 000260 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувачи: глицерин; путер од какао; вкусови (соја); дехидрирани јагоди (0,9%), дехидрирани малини; емулгатор: соја лецитин, моно диглицериди; јогурт во прав (млеко); концентриран џус од брусница во прав; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина; обезмастено млеко во прав; сол; боја: црвена репка; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфан.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.

Атрибути

Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Шеќери

Под 2 g

Калории

Над 100 kcal

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1464kj/ 352кал646kJ/ 155кал
Масти13.8г6.1г
– Од кои заситени масти7.7г3.4г
Јагленихидрати11.1г4.9г
– Од кој шеќер4.4г1.95г
- Од кои скроб 2.4г1.05г
- Од кои полиоли4.3г1.9г
Диететски влакна26.9г11.9г
Протеин34.1г15г
Сол0.80г0.35г