Strawberry Crunch Bars · 7 pcs

Крцкав кранч богат со протеини и диететски влакна, со намалени јаглени хидрати

1,085 ден

На залиха

SKU: 000163 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 бар: 44гр. 1 кутија содржи 7 барови

Состав: протеински микс (текстура од соен протеин; тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктоза (екстракт од корен цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувачи: глицерин; путер од какао; вкусови (соја); дехидрирани јагоди (0,9%), дехидрирани малини; емулгатор: соја лецитин, моно диглицериди; јогурт во прав (млеко); концентриран џус од брусница во прав; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина; обезмастено млеко во прав; сол; боја: црвена репка; засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфан.
Алергенси: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (44g)
KJ / Kcal1464kj/ 352кал646kJ/ 155кал
Масти13.8г6.1г
– Од кои заситени масти7.7г3.4г
Јагленихидрати11.1г4.9г
– Од кој шеќер4.4г1.95г
- Од кои скроб 2.4г1.05г
- Од кои полиоли4.3г1.9г
Диететски влакна26.9г11.9г
Протеин34.1г15г
Сол0.80г0.35г