Strawberry Blonde Lohilo

Ако сакате да консумирате енергетски пијалоци и обожувате газирано освежување, имаме решение овој пат за многу пофункционална примена. Функционален пијалок без шеќери со вкус на јагода, збогатен со колаген, кофеин, витамин Ц и цинк.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 5г протеини, а 0г јагленохидрати 

Нето тежина: 330мл

150 ден

На залиха

Состав: газирана вода, бовин колаген пептиди, регулатор на киселост (јаболкова кислина), додаток за вкус, натриум хијалуронат (HA 30mg/100ml), аксорбинска киселина, цинк цитрат, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), додатоци за боја (антоцијан од црн морков, патент сина V), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат).

Нутритивни вредности

 на 100млна 1 ПОРЦИЈА (330мл)
KJ / Kcal42kj/ 10кал138kJ/ 33кал
Масти
– Од кои заситени масти
Јагленихидрати
– Од кој шеќер
Диететски влакна
Протеин1.5г
Сол0,01г0.03г
Витамин Ц25mg83mg
Цинк3mg10mg