STRAWBERRY BLONDE LOHILO

Функционален пијалок со колаген со вкус на јагода, со кофеин, витамин C и цинк.

150 ден

На залиха

SKU: 000232 Категорија: Ознака:

Нето количина: 330ml.

Состав: газирана вода, бовин колаген пептиди, регулатор на киселост (јаболкова кислина), додаток за вкус, натриум хијалуронат (HA 30mg/100ml), аксорбинска киселина, цинк цитрат, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), додатоци за боја (антоцијан од црн морков, патент сина V), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат).

Нутритивни вредности

 на 100млна 1 ПОРЦИЈА (330мл)
KJ / Kcal42kj/ 10кал138kJ/ 33кал
Масти
– Од кои заситени масти
Јагленихидрати
– Од кој шеќер
Диететски влакна
Протеин1.5г
Сол0,01г0.03г
Витамин Ц25mg83mg
Цинк3mg10mg