Strawberry · AbsoBAR

Веган бар без адитиви, лактоза и глутен. Low Sugar

Богато со фибри и протеини (од грашок и ориз).

160 ден

На залиха

SKU: 000156 Категории: , Ознака:

Нето тежина: 40гр.

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); изомалто олигосахариди*; фрукто-олигосахариди; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; навлажнувач: глицерол; екстракт од цвекло; сушени смрзнати јагоди 1%; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто олигосахариди е извор на гликоза.
Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1636kJ / 391кал654kJ / 157кал
Масти20.2г8.21г
– Од кои заситени масти7.8г3.1г
Јагленихидрати18.2г7.3г
– Од кој шеќер4.2г1.7г
- Од кои полиоли 8.2г3.2г
Диететски влакна23.5г9.4g
Протеин25.7г10.3г
Сол0.52г0.21г