Strawberry · AbsoZERO

Свежо овошје, слатко парче во кое ќе наидете на вистински замрзнати сушени парчиња од  јагоди! Во прилог на вистинските парчиња јагода, прекрасната боја ја дава прав од цвекло, така што ова вкусно барче е уште поздраво! Бидете сигурни дека е вистинскиот избор за вас не само поради оваа прекрасна боја, вкус и текстура, Abso барчето се спојува во вашата уста како да знае дека е направено само за вас.

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 40г

160 ден

На залиха

SKU: 000156 Категории: , Ознака:

Состав: абсорајс протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); изомалто олигосахариди*; фрукто-олигосахариди; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка,;емулгатор: соја лецитин; навлажнувач: глицерол; екстракт од цвекло; сушени смрзнати јагоди 1%; ароми; згуснувач: карбокси метил целулоза; антиоксиданс: екстракт од рузмарин; засладувач: стевиол гликозиди. *Изомалто олигосахариди е извор на гликоза.
Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1636kJ / 391кал654kJ / 157кал
Масти20.2г8.21г
– Од кои заситени масти7.8г3.1г
Јагленихидрати18.2г7.3г
– Од кој шеќер4.2г1.7г
- Од кои полиоли 8.2г3.2г
Диететски влакна23.5г9.4g
Протеин25.7г10.3г
Сол0.52г0.21г