Soup Garden Veggies · NuMe

1 кутија содржи 6 кесички

Полна градина од зеленчук во боја на виножито, спакувана во револуционерна пакување дизајнирано од единствениот Карим Рашид, топла вкусна и хранлива супа е токму она што ви треба за да започнете да создавате NU-поздрава, посреќна и посигурна-YOU денес! nuMe шејк со колаген “Garden Veggies” супа со градинарски зеленчук со својот домашен вкус е тука да ви го отвори патот.

  • без глутен 
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 9.5г протеини, а 12.1г јагленохидрати 

999 ден

На залиха

SKU: 000098 Категории: , Ознака:

Опис на производот: Зеленчукова супа со колаген. Без ГМО, без Глутен, без додадени шеќери. Вегетаријански. Состав:соја протеини изолат, модифициран скроб од компир, инулин, емулгатор соја лецитин, минерали, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), парчиња од морков, малтодекстрин, арома, зеленчук во прав, млечни протеини, билки, веј протеин, витамини, зачини, агенс за боење бета-каротен. Може да содржи соја и млеко. Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12. Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, обоени метали, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Нутритивни вредности

 на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1574/358520/118
Протеин28,7г9,5г
Јагленихидрати36,6г12,1г
– Од кој шеќер3,9г1,3г
Масти1,2г0.4г
– Од кои заситени масни киселини1,2г0,4г
Диететски влакна10г3,3г
Линоленска киселина0,32г0,1г
Линолеинска киселина2,5г0,8г
Сол4,87г1,62г