Soup Garden Veggies · NuMe

Вкусна супа збогатена со колаген, витамини и минерали.

Нето Тежина на 1 кесичка: 33гр · 1 кутија содржи 6 кесички.

999 ден

На залиха

SKU: 000098 Категории: , Ознака:

Нето Тежина на 1 кесичка: 33гр · 1 кутија содржи 6 кесички.

Алергени

Без Глутен

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна, Вегеријански, Колаген

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal

Нутритивни вредности

 на 100 гна 1 ПОРЦИЈА (33г)
KJ/Kcal1574/358520/118
Протеин28,7г9,5г
Јагленихидрати36,6г12,1г
– Од кој шеќер3,9г1,3г
Масти1,2г0.4г
– Од кои заситени масни киселини1,2г0,4г
Диететски влакна10г3,3г
Линоленска киселина0,32г0,1г
Линолеинска киселина2,5г0,8г
Сол4,87г1,62г