Soup Garden Veggies · NuMe

999 ден

Вкусна супа збогатена со Колаген, витамини и минерали

На залиха

Нето тежина на 1 кесичка: 33гр. 1 кутија содржи 6 кесички

Состав: соја протеини изолат, модифициран скроб од компир, инулин, емулгатор соја лецитин, минерали, хидролизиран колаген (Пептиплус 5,1%), парчиња од морков, малтодекстрин, арома, зеленчук во прав, млечни протеини, билки, веј протеин, витамини, зачини, агенс за боење бета-каротен.

Витамини: Витамин Ц, витамин Е, ниацин, витамин А, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин Б2, тиамин Б1, витамин К, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12.

Минерали: калиум, натриум, хлорид, магнезиум, калциум, цинк, обоени метали, бакар, манган, јод, хром, селен, молибден.

Може да содржи соја и млеко.

Дополнителни информации

Алергени

Без Глутен

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна, Вегеријански, Колаген

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal