10%

Smoked Ham & Cheese Sandwich · 5 pcs

Протеински солен вафла сендвич со намалени шеќери.

665 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 32,3гр. 1 кутија содржи 5 кесички

Состав: Мешавина на протеински микс (млечни протеини, хидролизиран желатин); збогатено пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); палмово масло; емулгатори: соја лецитин, моно и диглицериди; растителни протеини; ароми (млеко); бамбус влакна; соја брашно; сол (сол, арома на чад); сончогледово масло ; пченкарно брашно ; боја: црвена репка; средство за заливање: натриум бикарбонат.
Алергени: Млеко, глутен (пченица) и соја. Произведени на опрема која обработува ореви.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal2004kj/ 478кал646kJ/154кал
Масти23г7,4г
– Од кои заситени масти14г4,5г
Јагленихидрати20,4г6.6г
– Од кој шеќер0.6г0.2г
- Од кои скроб 19.8г6.4г
Диететски влакна1.9г0.6г
Протеин46.5г15г
Сол1,10g0.35г