50%

Smoked Ham & Cheese Sandwich · 5 pcs

1 кутија содржи 5 кесички

Закуската изгледа како нафора исполнета со фил со вкус на чадена шунка и кашкавал. Овој сендвич е совршена ужина бидејќи содржи само 154 калории и дири 15г протеин. Сендвичот со протеини со шунка и кашкавал е погоден за кетогена диета, но и за сите оние едноставно внимаваат на својата исхрана. Ниското количество на јаглехидрати со 6,6 грама по порција е дополнителен бенефит.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци 

На порција содржи 15г протеини, а 6.6г јагленохидрати 

Нето тежина: 137.5г

438 ден

На залиха

SKU: 000216 Категории: , Ознака:

Состав: Мешавина на протеински микс (млечни протеини, хидролизиран желатин); збогатено пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин); палмово масло; емулгатори: соја лецитин, моно и диглицериди; растителни протеини; ароми (млеко); бамбус влакна; соја брашно; сол (сол, арома на чад); сончогледово масло ; пченкарно брашно ; боја: црвена репка; средство за заливање: натриум бикарбонат.
Алергени: Млеко, глутен (пченица) и соја. Произведени на опрема која обработува ореви.

Алергени

Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Богат со диететски влакна, Вегеријански

Бренд

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal2004kj/ 478кал646kJ/154кал
Масти23г7,4г
– Од кои заситени масти14г4,5г
Јагленихидрати20,4г6.6г
– Од кој шеќер0.6г0.2г
- Од кои скроб 19.8г6.4г
Диететски влакна1.9г0.6г
Протеин46.5г15г
Сол1,10g0.35г