Sandwich bread Hi Life 140gr

Доколку сакате да нарачате од протеинските лепчиња имајте во предвид дека лепчето стигнува свежо и тазе еднаш неделно, па поради треба да ни најавите 4-5 дена претходно за да може да ви стигнат навремено.
Едно паковање содржи 2  протеински бургер лепчиња.
Ова е најдобрата опција за оние кои обожаваат леб и кои не сакаат да го одстранат од својот план за исхрана. Вкусно, тазе и наше! Со своите 18,5г протеини и само 4,1г јаглехидрати кој ги соддржи, е идеален за да си го направите омилениот сендвич од детството,  со омилените состојки и вкусови. Но тоа не е се, ова лепче соддржи и 7г фибри што ќе ве дежи подолго време сити, но и дополнително помага за правилна дигестија. Тоа го прави да биде одличен за доручек, ручек, или за пред/по физичка активност.

  • погодно за вегани 
  • погодно за спортисти
  • богато со фибри
  • погодно за кето исхрана

На порција содржи 18.5г протеини, а 4.1г јагленохидрати 

Нето тежина: 70г

138 ден

На залиха

Состав: Протеински микс (протеин од пченица, соја и лупин), парченца соја, ленено семе, семки од сончоглед, соино брашно, интегрално пченично брашно, пченични трици, диетални влакна од јаболко, сусам, сол, јачменово сладно брашно, соја лецитин, регулатор на киселост (натриев диацетат).

Алергени: глутен, соја, сусам и лупин. Произведено на машина која може да процесира млеко и јаткасти плодови.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (70g)
KJ / Kcal11136kj/ 270кал795kJ/ 189кал
Масти13.4г9.38г
– Од кои заситени масти1.8г1.26г
Јагленихидрати5.9г4.1г
– Од кои шеќер1.9г1.3г
Диететски влакна10.1г
Протеин26.5г18.5г
Сол1.1г0.77г