Популарен

Salted Caramel Abso ZERO Vegan Bar

Се сеќавате ли на карамелата што ја правеше вашата баба? Па, ова карамела вегетанско парче има ист вкус, всушност, ние мислиме дека е уште повкусно, бидејќи на него е додадено малку сол, што го прави вкусот на карамелата уште поопиплив. Има 11 грама небесен протеин скриен под вкусна обвивка од чоколадо, што е добро за вашето тело и душа! А може да се пофали и со 9,5г фибри во својот состав што го прави едно од најздравите барчиња.

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 40г

160 ден

На залиха

SKU: 000179 Категории: , Ознака:

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
Може да содржи траги од јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1677kJ / 401кал671kJ / 160кал
Масти21.2г8.5г
– Од кои заситени масти8.3г3.3г
Јагленихидрати16.2г6.05г
– Од кој шеќер4.7г1.9г
- Од кои полиоли 7.7г3.1г
Диететски влакна23.7г9.5г
Протеин27.6г11г
Сол0.61г0.24г