Salt & Vinegar Chips

Протеинскиот чипс, DietiSnack со вкус на оцет, сол се крцкави, солени закуски кои му обезбедуваат на вашето тело состојки што му се потребни за да ги преброди секојдневните солени желби. Чипсот е богат со протеини за да му обезбеди на вашето тело амино киселини што му се потребни и дополнително богати во фибри кој помагаат во дигестија.

  • соодветно за вегетаријанци
  • соодветен за кето исхрана
  • богат со фибри
  • погоден за спортисти

На порција содржи 11.2г протеини, а 3.7г јагленохидрати 

Нето тежина: 25г

145 ден

На залиха

SKU: 000134 Категории: ,

Состав: чипс ( концентрат од соја протеин, тапиока и скроб од компир, сојни влакна, снегулки од компир, сол, соја лецитин) сончогледово масло, натриум диацетат, сол,млечни протеини, екстракт од квасец.
Алергени: соја и млеко. Произведено на опрема која процесира глутен, целер, јајца, сенф и сулфити.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1409kj/ 336кал354kJ/ 85кал
Масти11.2г2.8г
– Од кои заситени масти1.2г0.3г
Јагленихидрати14.9г3.7г
– Од кој шеќер0.8г0.2г
- Од кои скроб 14.1г3.5г
Диететски влакна16г
Протеин44.8г11.2г
Сол8g