Roasted Chicken Chips

Чипс со само 0,4г шеќери. Уживај во безгрижно грицкање.
Извор на фибри. Намалени масти.

155 ден

На залиха

Нето тежина: 30гр.

Состав: чипс (концентрат од соен протеин; тапиока скроб; скроб од компир; влакна; снегулки од компир; сол; соја лецитин); сончогледово масло; сол; екстракт од квасец; протеин од грашок; инулин (екстракт од цикорија); вкусови (млеко, јајца); кромид во прав.
Алергени: содржи соја, млеко и јајца. Произведено на машини кои процесираат глутен, целер, сенф и сулфити