Rice · 7 pcs

Ориз богат со диететски влакна, со намалени јаглени хидрати

1,085 ден

На залиха

SKU: 000171 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 50гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состојки: растителни протеини (соја); дурум семолина (глутен); белка од јајце; арапска гума; моно и диглицериди; влакна од бамбус.
Алергени: содржи јајце, соја и глутен. Произведено на опрема што обработува млеко, сенф, целер и сулфити.

Нутритивни вредности на 50гр (по порција)

Калории 168
Масти 1,7гр
Јагленихидрати 6,4гр
Протеини 30гр