15%

PURE COLLAGEN PEPTIDES

Pure Collagen Peptides е чист говедски колаген тип 1 и 3

1,700 ден

На залиха

SKU: 000229 Категорија: Ознака:

Нето тежина: 300гр.

Колагенот е најважниот протеин во човечкото тело, со застапеност од 35% од сите протеини, тој е главна компонента на сите сврзни ткива, мускулите, крвните садови, го овозможува интегритетот на ткивата, еластичноста и регенерацијата на кожата, коските, зглобовите и ‘рскавицата.
Состојки: Колаген пептиди (колаген)

Дневна доза 5-15гр

Нутритивни вредности

на 100g
KJ / Kcal1582kj/ 378кал
Масти0.1г
– Од кои заситени масти0.1г
Јагленихидрати
– Од кој шеќер0.01г
Протеин90г
Содиум0.20 - 0.46г