Protein peanut flips

Смоки со вкус на кикирики. Високо протеински со висок процент на диететски влакна. Без лактоза. Погодни за ВЕГАНИ и ВЕГЕТАРИЈАНЦИ.

200 ден

На залиха

SKU: 30 Категории: ,

Смоки со вкус на кикирики.
Состав: растителни протеини, печени мелени кикиритки (23%), гриз од пченка, оризово брашно, сончогледово масло, природен вкус, сол, зачини.
Алергени: содржи кикирики. Произведено на опрема која обработува глутен, млеко, ракови, ореви и сенф.
Нутритивни вредности на 100гр/30гр.(порција): Енергија 407kcal;1705kJ/122kcal;511kJ,
масти 15гр/4,5гр (од кои заситени масни киселини 1,9гр/0,6гр), јагленихидрати 30гр/9гр (од
кои шеќери 1,9гр/0,6гр од кои скроб 28гр/8,4гр), диететски влакна 9гр/2,7гр, протеин
33,4гр/10гр, сол 0.90гр/0,27гр.