POMEGRANATE RASPBERRY FLAVOURED low sugar- 7pcs

Бар со вкус на калинка и малинка. Високо-протеински бар, богат со диететски влакна и малку шеќери, со засладувачи и полиоли. Нема додадени шеќери. Без глутен.

1,190 ден

На залиха

Категории: , Ознака:

Состав: протеинска мешавина (текстуриран протеин од соја (соја протеин, скроб); млечни протеини; соја протеини (соја лецитин); хидролизиран желатин); полидекстроза; олигофруктроза (екстракт од корен од цикорија); растителни масла (РСПО сертифицирано масло од палмино јадро, шеа масло и сончогледово масло); навлажнувач: глицерин; ароми (соја); путер од какао; какао во прав; емулгатори: сончогледов лецитин, моно и диглицериди; прав од сок од калинка (0,4%); концентриран прав од сок од брусница (0,4%); парчиња од малинка (0,4%); сол; бои: црвена репка: засладувачи: сукралоза, калиум ацесулфам.
Алергени: содржи млеко и соја. Произведено на машини кои обработуваат јадкасти плодови.
Средни нутритивни вредности на 44гр: енергија 155kcal/646kJ; масти 5,8гр (од кои заситени масни киселини 3,2гр); јаглени хидрати 6,0гр (од кои шеќери 1,5гр; од кои полиоли 2,4гр; од кои скроб 2,1гр); диететски влакна 11,4гр; протеини 15,0гр; сол 0,35гр.

Алергени

Без Глутен

Атрибути

Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Над 5 g

Шеќери

Под 2 g