Pizza & Sauce · 7 pcs

Пица богата со протеини и диететски влакна

980 ден

На залиха

SKU: 000127 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 подготовка: 26гр. 1 кутија содржи 7 подготовки (подготовка за пица + сос)

Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.

Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.

Нутритивни вредности на 31,2гр (по порција)

Калории 103
Масти 0,7гр
Јагленихидрати 4,9гр
Протеини 18гр