Pizza & Sauce · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Среќата со пари не се купува, но пицата да! Пицата не е случајно еден од омилените избори за оброк во светот. Едноставно, брзо и вкусно, но сега и здраво во ФИТ варијанта. Подгответе ја Вашата пица со нашиот инстант високо-протеинскиот микс за тесто за да ги задоволите сите потреби.
Покрај тоа што е богата со протеини и фибри, DietiMeal пицата содржи помалку од 5г јаглехидрати.
Во кутијата со кесички за подготовка на тесто за пица добивате и кесички за подготовка на томато сос. Уживајте!

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 3.8г јагленохидрати 

Нето тежина: 218.4г

1,190 ден

На залиха

SKU: 000249 Категории: , Ознака:

Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.

Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (31.2g)
KJ / Kcal1399kj/ 331кал436kJ/ 103кал
Масти2.2г0.7г
– Од кои заситени масти1.1г0.3г
Јагленихидрати15.8г4.9г
– Од кои шеќер6.4г
- Од кои скроб9.4г2.9г
Диететски влакна8.5г2.65г
Протеин57.7г18г
Сол4.25г1.33г