Peanut Butter · AbsoZERO

Хммм, вкусен путер од кикирики. Ако го замислувате вкусот кога ја спомнувате, вие сте на вистинското место! AbsoBAR ZERO со путер од кикирики е како да ги натопите кикириките во чоколадо и да го понесете со себе насекаде! Уште повеќе, уште подобро е, бидејќи содржи протеини и многу влакна! Можете дури и да замените мал оброк со него, но ако сте навистина гурман, исечете го барчето и додадете го одозгора смути.

  • Соодветно за вегани
  • Со изолат протеин од грашак и ориз
  • Без лактоза 

Нето тежина: 40г

180 ден

На залиха

SKU: 000178 Категории: , Ознака:

Состав: протеинска мешавина (изолат од протеин од грашок, концентрат од протеин од ориз); фрукто-олигосахариди; изомалто-олигосахариди*; прелив од какао чоколадо 15% (засладувач (малтиол), хидролизирано масло од палмино јадро, какао во прав 15%, емулгатор (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), ароми); масло од семе од репка, путер од кикиритки, емулгатор: соја лецитин, навлажнувач: глицерол, ароми, згуснувач: карбокси метил целулоза, антиоксиданс: екстракт од рузмарин, засладувач: стевиол гликозиди, морска сол.
Може да содржи јадкасти плодови, кикирики и сусам.

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (40g)
KJ / Kcal1636kJ / 391кал654kJ / 157кал
Масти19г7.6г
– Од кои заситени масти8.2г3.3г
Јагленихидрати17.6г
– Од кој шеќер
- Од кои полиоли 7.7г3.1г
Диететски влакна24.7г9.9г
Протеин28.1г11.2г
Сол0.56г0.23г