PEACH LEMON LOHILO

Функционален БЦАА пијалок со вкус на праска и лимон со кофеин, витамини B6, B12, Biotin zinc.

150 ден

На залиха

SKU: 000234 Категорија: Ознака:

Нето количина: 330ml

Состав: газирана вода, регулатор на киселост (јаболкова киселина), л-леуцин, л-изолеуцин, л-валин, додатоци за вкус, кофеин (09бета-0,054%), цинкт цитрат витамини (Б6, Б12, биотин, Д), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), додатоци за боја (бета-каротен).

Нутритивни вредности

 на 100млна 1 ПОРЦИЈА (330мл)
KJ / Kcal21kj/ 5кал70kJ/ 17кал
Масти
– Од кои заситени масти
Јагленихидрати
– Од кој шеќер
Диететски влакна
Протеин3.2г
Сол0g
Витамин Д0.75ug2.5ug
Витамин Б60.2mg0.7mg
Витамин Б120.3ug1ug
Биотин7.5ug25ug
Цинк1.5mg5mg
БЦАА971mg3200mg
Леуцин485mg1600mg
Валин243mg800mg
Исолеуцин243mg 800mg