Pasta · 7 pcs

Протеинска паста со намалени шеќери

1,085 ден

На залиха

SKU: 000166 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 пакување: 30гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состојки:растителен протеин (соја); гриз (глутен); белка од јајце; арабиска гума; моно и диглицериди; влакна од бамбус.
Алергени: содржи јајца, соја и глутен. Произведено на машини кои процесираат млеко, сенф, целер и сулфити.

 

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (30g)
KJ / Kcal1419kj/ 336кал424kJ/ 100кал
Масти3.4г
– Од кои заситени масти1.7г0.5г
Јагленихидрати12.8г3.8г
– Од кој шеќер0.4г0.1г
- Од кои скроб 12.4г3.7г
Диететски влакна2.1г
Протеин60г18г
Сол1.800.54г