Pasta · 7 pcs

За сите љубители на паста!
Совршен избор за контролиран прилог во придружба на пилешко или туна, во комбинација со зеленчук. Или едноставно уживајте во Песто Паста! Или уште подобро, Болоњезе! Со своето ниско количество на јаглехидрати, односно низок гликемиски индекс, DietiMeal пастата е идеалниот избор за ручек.

1,218 ден

На залиха

SKU: 000262 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 пакување: 30гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состојки:растителен протеин (соја); гриз (глутен); белка од јајце; арабиска гума; моно и диглицериди; влакна од бамбус.
Алергени: содржи јајца, соја и глутен. Произведено на машини кои процесираат млеко, сенф, целер и сулфити.

 

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (30g)
KJ / Kcal1419kj/ 336кал424kJ/ 100кал
Масти3.4г
– Од кои заситени масти1.7г0.5г
Јагленихидрати12.8г3.8г
– Од кој шеќер0.4г0.1г
- Од кои скроб 12.4г3.7г
Диететски влакна2.1г
Протеин60г18г
Сол1.800.54г