Популарен

Pancake · 7 pcs

Инстант протеински микс со намалени шеќери.

980 ден

На залиха

Нето тежина на 1 кесичка: 28гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); растителни влакна; средство за корегирање на киселост: калиум хлорид; подигнувачки средства: натриум дифосфат, натриум бикарбонат, монодаличен фосфат и калциум сулфат; ароми ( млеко ); боја: бета каротен; засладувач: сукралоза.
Алергени. млеко, јајца и глутен. Произведено на опрема која процесира соја.

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (28g)
KJ / Kcal1435kj/ 339кал401kJ/ 95кал
Масти1.7г0.5г
– Од кои заситени масти0.3г
Јагленихидрати13.8г3.8г
– Од кој шеќер3.1г1.9г
- Од кои скроб 10.7г
Диететски влакна5.5г1.5г
Протеин64.3г18г
Сол1.61г0.45г