Pancake · 7 pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Вкусот на палачинка сите не враќа во детството. Но овој пат не само што ќе уживате во вкусот, туку ќе бидете вистински сити и ќе имате дури и guilt-free чувство, односно нема да имате грижа на совест. Ако се прашувате зошто, DietiMeal инстант високо-протеинскиот микс за палачинката има само 1,1г шеќер на порција, а е збогатена со фибри и 252г калциум. Доколку додадете помалку вода во подготовката на смесата, можете да ја користите и за правење вафли.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • без додадени шеќери 

На порција содржи 18г протеини, а 3.8г јагленохидрати 

Нето тежина: 196г

1,120 ден

На залиха

SKU: 000210 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); растителни влакна; средство за корегирање на киселост: калиум хлорид; подигнувачки средства: натриум дифосфат, натриум бикарбонат, монодаличен фосфат и калциум сулфат; ароми ( млеко ); боја: бета каротен; засладувач: сукралоза.
Алергени. млеко, јајца и глутен. Произведено на опрема која процесира соја.

Алергени

Без Соја, Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (28g)
KJ / Kcal1435kj/ 339кал401kJ/ 95кал
Масти1.7г0.5г
– Од кои заситени масти0.3г
Јагленихидрати13.8г3.8г
– Од кој шеќер3.1г1.9г
- Од кои скроб 10.7г
Диететски влакна5.5г1.5г
Протеин64.3г18г
Сол1.61г0.45г