Pami Hazelnut Cocoa Spread

170 ден

На залиха

SKU: 000256 Категории: , ,

Состав: Малтитол, Растителни масла (масло од репка). Лешници 13%, Нискомасен прав од какао (10-12%) 10%, Прав од сурутка (од млеко), Прашок од обезмастено млеко, емулгатор – лецитин од сончоглед, Ванилин, Арома, Засладувач – Стевиол гликозиди (од екстракт од Стевиа), Природен антиоксиданс – екстракт од рузмарин.

Алергени: Може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови, семки од сусам, сулфити, јајца, соја, глутен.

Без додаден шеќер.

Атрибути

Без додаден шеќер, Со стевија

Нутритивни вредности

на 100g
KJ / Kcal1974kj/ 476кал
Масти32.6г
– Од кои заситени масти8.7г
Јагленихидрати14.5г
– Од кои полиоли40г
- Од кои скроб6.2г
Диететски влакна4.1г
Протеин5.3г
Сол0.33г