Orange flavored Pancake · 7pcs

Палачинка со намалени јаглени хидрати

980 ден

На залиха

SKU: 000170 Категории: , Ознака:

Нето тежина на 1 кесичка: 27,5гр. 1 кутија содржи 7 кесички

Состојки: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); згуснувачи: микрокристална целулоза, натриум карбоксиметилцелулоза; ароми (млеко); регулатор на киселост: калиум хлорид; агенси за подигнување: натриум дифосфат, натриум бикарбонат; бои: бета-каротин, апо-каротенал (соја).

Алергени: Содржи млеко, јајце, соја и глутен.

Нутритивни вредности на 27,5гр (по порција)

Калории 94
Масти 0,5гр
Јагленихидрати 3,6гр
Протеини 18гр

Нутритивни вредности

 на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1445kj/ 341кал397kJ/94кал
Масти1.8г0.5г
– Од кои заситени масти1.1г0.3г
Јагленихидрати13.2г3.6г
– Од кој шеќер3.1г0.9г
- Од кои скроб 10.1г2.7г
Диететски влакна5.1г1.4г
Протеин65.5г18г
Сол1.55g0.43г
Калциум1018мг280мг