Orange flavored Pancake · 7pcs

1 кутија содржи 7 кесички

Инстант високо-протеински микс за подготовка на палачинка, но овој пат со освежителен шмек на портокал. Оваа протеинска мешавина е исто така збогатена со фибри и 280мг калциум на порција. Лесна за подготвување, брзо ќе ги задоволи вашите потреби за благо, а сепак ќе внесете помалку од 100 калории. Одлична е во комбинација со нашите џемови, или доколку сте фан на класичниот вкус, го препорачуваме чоколадниот крем на Pami засладен со стевија.

  • погодно за кето исхрана
  • погодно за спортисти
  • без ГМО
  • погодно за вегетаријанци

На порција содржи 18г протеини, а 3.6г јагленохидрати.

Нето тежина: 192.5г

1,225 ден

На залиха

SKU: 000213 Категории: , Ознака:

Состав: млечни протеини; белка од јајце во прав; пченично брашно (глутен); згуснувачи: микрокристална целулоза, натриум карбоксиметилцелулоза; ароми (млеко); регулатор на киселост: калиум хлорид; агенси за подигнување: натриум дифосфат, натриум бикарбонат; бои: бета-каротин, апо-каротенал (соја).

Алергени: Содржи млеко, јајце, соја и глутен.

Алергени

Без Соја, Без Јаткасти Плодови, Без Кикиритки

Атрибути

Без ГМО, Без додаден шеќер, Богат со диететски влакна

Бренд

Јаглехидрати

Под 5 g

Калории

Под 100 kcal

Шеќери

Под 2 g

Нутритивни вредности

на 100gна 1 ПОРЦИЈА (27.5g)
KJ / Kcal1445kj/ 341кал397kJ/94кал
Масти1.8г0.5г
– Од кои заситени масти1.1г0.3г
Јагленихидрати13.2г3.6г
– Од кој шеќер3.1г0.9г
- Од кои скроб 10.1г2.7г
Диететски влакна5.1г1.4г
Протеин65.5г18г
Сол1.55g0.43г
Калциум1018мг280мг