50%

Muesli Granolla Forest Fruit

Мусли гранола од црвено овошје. Високо протеински. Без палмино масло. Веган.

800 ден

На залиха

Мусли гранола од црвено овошје. Високо протеински. Без палмино масло. Веган.
Состав: Растителни протеински чипс (протеин од соја, скроб); валани овес од цело зрно (глутен); мешавина од црвено овошје (12,4%) (сушена малина, парчиња малина (пире од малини од концентрат, сахароза, пире од јаболка, влакна од ананас, вкус, регулатор на киселост: лимонска киселина E330, средство за желатинирање: натриум алгинат Е401, стабилизатор: ди-калциум фосфати Е341, боја: антоцијани Е163), сок од калинка, дехидрирана јагода); шеќер ; кафеав шеќер од трска; сончогледово масло ; олигофруктоза (екстракт од корен од цикорија) ; вкусови.
Алергени: глутен и соја.
Нутритивни вредности на 30гр. (порција): Енергија 119kcal/503kJ, масти 2,4гр (од кои заситени масни киселини 0,3гр), јаглени хидрати 12гр (од кои шеќери 6,3гр, од кои скроб 5,7гр), влакна 2гр, протеин 11,4гр, сол 0,35гр.
Начин на подготовка: 1 – Ставете 3 супени лажици приближно (30 гр производ) во сад и измешајте со 150 мл обезмастено млеко. 2 – Конзумирајте во следните 10 минути.

Алергени

Без палмино масло, Веган

Бренд

Јаглехидрати

Над 5 g

Калории

Над 100 kcal

Атрибути

Веган