50%

MUESLI GRANOLLA CHOCOLAT CARAMEL

Високо протеински мусли гранола со вкус на чоколадо и карамел. Без палмино масло. Без лактоза. Веган.

800 ден

Состав: растителни протеински крцки (соја протеин, скроб); полнозрнест овес (глутен); шеќер; кафеава шеќерна трска; сончогледово масло ; крцки од какао соен протеин (соја протеин, какао (преработено со алкали), скроб); вкусови; олигофруктоза (екстракт од корен на цикорија); какао во прав со намалени масти. Алергени: глутен и соја. Средни нутритивни вредности на 30гр.: Енергија 120kcal/505kJ, масти 2,6гр. (од кои заситени масни киселини 0,5гр), јагледни хидрати 11,7гр. (од кои шеќери 5,5гр, од кои скроб 6,2гр.), влакна 1,4гр, протеин 11,7гр, сол 0,30гр